Nácviky na Vianoce a roráty - ZMENY a DOPLNENÉ INFORMÁCIE!

Vianoce sú stále bližšie. Pre nás speváčky a spevákov to znamená, že treba cvičiť! Preto sa mení aj režim nácvikov: spájame sily a hlasy s Credom.

AKTUÁLNE termíny:
_piatok 16.12. náš klasický nácvik NEBUDE, pretože hneď v sobotu cvičíme spolu s Credom
_sobota 17.12. o 18:00 v pastorku máme nácvik spolu s Credom - spokojne pozvite a dotiahnite aj svojich rodičov: už počuli, ako to znie a môžu sa pridať ;)
_piatok 23.12. o 17:00 v pastorku budeme mať posledný predvianočný nácvik s tým, že na svätú omšu o 18:30 donesú skauti Betlehemské svetlo - prídite všetci aj s rodičmi, starými rodičmi, ujami, tetami, bratmi, sestrami, bratrancami, sesternicami z prvého, druhého, aj tretieho kolena :)

SPIEVANIE počas sviatkov:
Presné časy vystúpení budeme priebežne posielať. Prosím, sledujte situáciu :)
Určite si však rezervujte čas na Božie narodenie v nedeľu 25.12. na svätej omši o 10:30. V ten istý deň vás pozývame aj na koledovanie o 15:00 - stretáme sa vo farskom kostole.Počas adventu bývajú aj tzv. rorátne sväté omše v utorok, štvrtok a v sobotu. Ide o starú tradíciu skorých ranných omší (už o 6:00) - sú krátke, bez spevu, ale s úžasnou atmosférou pri svetle lampášov a sviečok, ktoré si veriaci donášajú so sebou z domu. Názov roráty pochádza z najznámejšej latinskej adventnej piesne pochádzajúcej zo 16. storočia z Francúzska „Rorate coeli de super ...“, čo v preklade znamená „Roste nebesia z výsosti..."
Pozývame všetkých odvážnych ranostajov a ranostajky, aby prišli a zažili to! Lampáš si zapáľte už doma a vychutnajte si cestu s malým svetielkom, ktoré svieti vo tmách a symbolizuje očakávaného Krista. On aj dnes cez nás, naše slová a skutky, vstupuje do tohto sveta, aby premohol tmu, strach, hriech!

Tešíme sa na vás!
---------------------------------------------------------------------
Staršie informácie:
_piatok 2.12. náš klasický nácvik NEBUDE (som na služobnej ceste) - je to prvý piatok, prídite na sv. omšu, pripravte sa na dobrú sviatosť zmierenia,
_sobota 3.12. spoločný nácvik s Credom o 18:00 v pastorku,
_piatok 9.12. bude náš tradičný nácvik aj svätá omša,
_sobota 10.12. vystúpenie na Vianočných trhoch na námestí sv. Rozálie v Ivanke,
_piatok 16.12. bude náš tradičný nácvik aj svätá omša,
_sobota 17.12. spoločný nácvik s Credom o 18:00 v pastorku.